Bahçe Dekorasyonu Objeleri ile Dekorasyon Fikirleri

Çok kolay ve evde kendinizin yapabileceği bahçe dekorasyon objeleri yazımızda size güzel fikirler vereceğiz. Keyifli okumalar dilerim.

Evinizin bir bahçesi var ise kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz. Yaz aylarında evinizdeki sıcaklıktan kurtulup size ferahlık sağlayan bahçenizi güzelleştirmek boynunuzun borcu… Yaz ve sonbahar mevsimlerinin vazgeçilmezi bahçelerinizi, ufak dekoratif objeler ekleyerek güzelleştirebilirsiniz.

 

Bahçe Dekorasyonu İçin Güzel Objeler

Bahçe dekorasyonu için ürünler satın almadan önce kendiniz yapmayı denemelisiniz. Eski ve artık kullanılmayan eşyaları boyayarak, kesip biçerek yeni ve güzel görünümlü dekorlar elde edebilirsiniz. Bu noktada bazı örnekler verelim.

Bir bahçenin olmazsa olmazı çiçeklerdir. Çiçeklerinizin rengi ve ahengini şimdilik bir kenara bırakıp saksılarını konuşalım. Çiçek saksıları en az çiçekler kadar dekoratif ürünlerdir. Renksiz düz saksılar yerine rengarenk boyalı ve hatta desenli saksılar tercih edebilirsiniz. Aldığınız renksiz saksıları evinizde yağlı boya ile boyayabilirsiniz. Maliyeti çok düşük olan bu yöntem ile hem saksılarla hem de çiçeklerinizin güzel rengiyle kendinize ışıltılı bir köşe oluşturabilirsiniz!

 

Eski Araç Parçalarından Bahçe Dekorasyonu

Bahçelerde en sevilen ve dekorasyonunda ana parçası olan bir diğer kısım bahçemizdeki yollardır. Çeşit çeşit taşlardan oluşturabileceğimiz bahçe yollarına şekilde verebiliriz. Bahçe yollarının kenarlarına koyulacak saksı ve çiçek dekorasyonuyla buradaki uyumu tamamlayabiliriz ancak burada daha farklı bir tavsiyem olacak. Yolların kenarına saksı çiçeği koymaktansa eski lastikleri boyayarak içine çiçek ekebilirsiniz. Hiç beklemediğiniz kadar güzel bir görüntü ortaya çıkacağına emin olabilirsiniz.

Lastik demişken, eski jant kapaklarını da kullanabileceğiniz bir öneri daha ekleyelim. Eski jant kapaklarını ikinci el satan lastik dükkanlarından çok ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz. Satın aldığınız jant kapaklarını yağlı boya ile boyayın. Aynı zamanda birde tahta kazık boyayın. Boyadığınız tahta kazığınıza jant kapağını yapıştırıp bahçenizde çiçeklerinizin arasına monteleyin. Bu kolay evde yapılabilecek dekorla çok ucuza harika bir görüntü elde edeceksiniz!

 

Bahçenizdeki Taşlardan Bahçe Dekorasyonu

Öncelikle ahşap bir kuş evine ihtiyacınız var. Kuş evini birkaç ahşap tahta ile kendinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha sonra yine bahçenizden toplayacağınız küçük taşları bir araya getirin. Ahşap evinizin üstüne bu taşları yapıştırarak harika görünümlü bir kuş eviniz olacak. Kuş evinizi bahçenizin herhangi bir yerine asın ve mümkünse birkaç bulgur tanesi ve su bırakın. Bu güzel iyilikle kuşları bahçenize çekecek ve onların güzel sesleri eşliğine huzur bulacaksınız.

Yine taşlarınızla yapabileceğiniz bir diğer önerimiz küçük taşları boyamanız olacak. Bu taşlarını yine yağlı boyalarınızla boyayarak renkli ve güzel şekiller verebilirsiniz. Taşlarla ilgili güzel bir önerimiz daha var! Taşların üzerine bitkilerinizin adını yazabilirsiniz. Tüm bitkileriniz için yaptığınızda çok güzel bir düzen oluştuğunu göreceksiniz. Bir diğer önerimizde taşların üzerine aile fertlerinin isimlerini yazmak olacak. Bahçenin farklı köşelerine koyacağınız aile fertlerinizin isimleri yazılı taşlarla bahçede herkese bir köşe oluşturabilirsiniz.

 

Bahçe Aydınlatması ile Bahçe Dekorasyonu

Aydınlatma her ortamı inanılmaz şekillere bürüyebiliyor. Sitemizdeki diğer yazılarımızda da aydınlatmanın bir ortama verdiği farklılıkla ilgili yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Bahçe aydınlatması ise açık ortamda yapılacak bir aydınlatma olduğu için daha da etkili olacaktır. Ağaçlarınızın üzerine asacağınız çeşitli LED şerit ışıklar kullanabilirsiniz. Bu şerit ışıklar renk değiştirebilir şekilde ayarlanabilir olarak satılıyor. Akşamları ruh halinize göre değiştirebileceğiniz renkli ışıklar bahçenizin atmosferini çok değiştirecek.

Bahçenize LED ışıklara ek, taşlı yollarınıza koyacağınız yer aydınlatmalarını da kullanmanızı öneririz. Hem yolunuzu aydınlatacak hem de mükemmel bir ambiyans yaratacak bu işlevsel ışıkları çok uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

 

Bahçe dekorasyon objelerini ele aldığımız bu yazıda size farklı örnekler sunduk. Sitemizdeki diğer yazıları inceleyerek evinizin farklı köşeleri için dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.