Beyaz Yatak Odasına Uygun Halı Renkleri 2021

Farklı tarzlara sahip olan beyaz yatak odalarında tercih edilen halı renkleri size ilham verebilir. İşte beyaz yatak odasına yakışan halı renkleri ve öneriler..

Beyaz tonların hüküm sürdüğü bir yatak odası dekorasyonu için özellikle iş halı renk seçimine geldiğinde yüzlerce farklı seçenek ile karşılaşabilirsiniz. Beyaz tüm renklerle uyumlu olduğundan, halı rengi konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu noktada birden çok renk ve desen içeren dekoratif halıları kullanabileceğiniz gibi, nötr renk desensiz halı modelleri tercih edebilirsiniz. Yazımızda ilginizi çekeceğini düşündüğümüz harika beyaz yatak odası dekorasyon modelleri derledik..

Beyaz Yatak Odası İçin Halı Rengi Nedir?

Yatak odası halı renkleri 2021

Yatak odası halı renkleri 2021

Beyaz bir yatak odasına halı seçerken öncelikle odanın dekorasyon tarzına uygun renk ve desenlerde halı modelleri tercih etmelisiniz. Tabi ki halı rengi seçerken, sadece odanın dekorasyon tarzına bağlı kalmak zorunda değilsiniz, sevdiğiniz renkleri ve desenleri de ön plana çıkarabilirsiniz.

Fakat çok renkli ve karışık desenler yatak odası gibi bir dinlenme odası için uygun olmayabilir. Bu noktada daha sade, göz yormayan pastel renk tonları tercih edilebilir.

 

Modern beyaz yatak odası dekorasyonu 2021

Modern beyaz yatak odası dekorasyonu 2021

Beyaz bir yatak odası için yine beyaz bir halı tercih ederek zarif ve şık bir görünüm ortaya çıkabilir. Fakat çok oda içinde çok fazla beyaz kullanımı bir süre sonra sıkıcı ve monoton bir hava yaratabilir.

Diğer yönden bakacak olursak beyaz bir halının bakımı zordur, zamanla halı üstünde biriken toz ve kirler halıda renk geçişlerine neden olabilir.

Bu nedenle bembeyaz bir halı yerine, örneğin açık bej, açık gri gibi şık renk tonları tercih edebilirsiniz. Özellikle yatak odanızda beyaz mobilyalar kullanıyorsanız, gri yada bej tonlar ile dengeli bir görünüm ortaya çıkabilir.

Beyaz yatak odasına uygun halı renkleri 2021

Beyaz yatak odasına uygun halı renkleri 2021

Beyaz yatak odası için halı renkleri

Bej ve gri tonları dışında elbette önünüzde bir çok farklı renk seçeneği bulunuyor. Örneğin, siyah beyaz gibi şıklığı garanti eden kombinasyonlar tercih edilebilir.

Yatak odasının dekorasyon tarzına göre geleneksel yada klasik desenler tercih edebilirsiniz.

Siyah beyaz dışında alternatif olarak fildişi rengi ile zarif bir görünüm elde etmeniz mümkün.

 

Yatak odası desenli halı modelleri 2021

Yatak odası desenli halı modelleri 2021

 

Eğer odaya canlı bir renk eklemek istiyorsanız yatak odasına yakışan renkler arasında öne çıkan, mor, yeşil, mavi, turkuaz yada lila gibi renklerin daha koyu pastel tonlarını tercih edebilirsiniz.

Oda içinde yer vereceğiniz aksesuarlarla uyumlu renklerde bir halı seçimi yatak odanızı görsel olarak çok daha zarif ve dengeli gösterecektir.

 

Yatak odası halı renk önerileri 2021

Yatak odası halı renk önerileri 2021

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yatak odası halı renk önerileri 2021 Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.