Çocuk Odaları İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

En değerli varlıklarımız çocuklarımızın odaları için dekor yaparken pratik, akıllı çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Çocuklarımız büyümekte, okula başlamakta, yeni kardeşleri olmakta ve ihtiyaçları da gittikçe artmaya başlamaktadır. Çocuklarımızın beğendiği renkler ve hobilere uygun dekorasyon fikirleri de bulmamız mümkündür.

 

Çocuk Odaları İçin Pratik Dekor Fikirleri 2021

Birkaç pratik fikri birleştirerek hem onların konforu artırılabilmekte hem depolama alanını daha tasarruflu bir şekilde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda çocuklarınızın seveceği bu pratik dekor fikirleriyle işler de kolaylaştırılabilmektedir.

 

İki ya da Daha Fazla Çocuğun Kaldığı Odalar İçin Pratik Dekor Fikirleri Nelerdir?

Çocuklarınız iki kardeş ve aynı odayı kullanmak zorunda ise bile onların mahremiyetini korumanız mümkündür. Odaya sürgülü bir kapı eklendiğinde, birlikte ama ayrı hisseden her iki kardeş de kendi alanlarında kolayca ve rahatça vakit geçirebileceklerdir. Tabii bu fikir daha çok küçük olmayan odalar için kullanışlıdır.

Çocuk Odaları İçin Pratik Dekor Fikirleri 2021

Alandan tasarruf etmenin pratik bir yolu iki yatak tek komidin fikridir. Çocuklarınızın odasında iki yatağı yan yana kullanmak zorunda iseniz, geniş bir komidinle hem yatakları ayrılabilmekte hem de fazladan depolama alanı elde edilebilmektedir.

 

Küçük çocuk odaları için pratik ve hoş bir fikir: L şeklinde 2 yatak kullanımıdır.Odadaki ölü alanları son damlasına kadar değerlendirebilmek için bu taktik kullanışlı bir fikir olabilmektedir.

Çocuk Odaları İçin Pratik Dekor Fikirleri 2021

İki çocuğunuz var ve misafir olarak arkadaşları yatıya mı geliyor? Yavru yataklı bir karyola ile misafirin nerede yatacağını düşünmekten kurtulmanız mümkündür. Bunun dışında ekstra dolaplı karyolalar da oldukça fonksiyonel ve revaçta olan ürünler arasındadır.

 

Küçük odalar için pratik ve hoş bir fikir: Yatak başlıklarını bir duvarmış gibi kullanmak, çocuklarınıza aynı odayı paylaşsalar bile özel hissettirecektir.

 

Pratik Depolama Alanlı Çocuk Odaları

Özellikle küçük bir çocuk odasına sahipseniz biraz yaratıcılık ve özelleştirilmiş pratik çözümler sizi kurtarabilmektedir. Çocuk odası dekorasyon fikri ararken de kesinlikle fazladan depolama alanı yaratmaya çalışmanız iyi olacaktır. Çocuğunuzun oyuncakları, kitapları, hobi malzemeleri, kıyafetleri… Bunların hepsi nereye sığacak?

Çocuk Odaları İçin Pratik Dekor Fikirleri 2021

İşte bu sorunları çözebilmek için pencere altlarını kullanmak iyi ve pratik bir çözüm olacaktır. Açık ya da kapaklı pencere altı dolapları şık bir görünümün yanında depolama alanı da kazandırmaktadır.

 

Duvarlara asacağınız rafların depolama alanı eksikliğine bir çözüm olabileceği bilinen pratik fikirler arasındadır. Yüzer duvar rafları sayesinde, üzerlerine koyabileceğiniz sepet ve kutularla şık ve kullanışlı bir dekorasyon elde edilebilmektedir.

 

Yeterli alan eksikliğinde kullanılabilecek bir dekorasyon fikri de kompakt  mobilyalardır. Kompakt mobilyalarınız sayesinde daha fazla boşluğa sahip bir alan yaratabilmeniz mümkündür.

 

Çocuk odası dekorasyonu konusunda daha çok tasarım ve dekor örneğine ulaşmak için çocuk odası dekorasyonu kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.