Dekoratif LED Işık Modelleri

LED, ışık yayan diyot anlamına gelir. LED ışık modelleri aydınlatma ürünleri, akkor ampullere göre%90′ a kadar daha verimli ışık üretir. Dekoratif amaçlar doğrultusunda kullanıldığı vakit daha estetik ve zarif durur. LED ‘ler oldukça küçük ışık parçalarının bir kablo üzerinde yerleştirilerek oluşturulması ile meydana gelir.

 

Dekoratif LED Işık Modelleri

 Bu oluşum birçok insanın evinde rahat bir şekilde kullanabileceği ışık kaynağı halindedir. Çalışma mekanizmaları da oldukça basittir. Bir elektrik akımı, LED ışıkları dediğimiz minik ışık kaynaklarını aydınlatan bir mikroçipten geçer ve böylece ışık açığa çıkar.

 

Evler İçin LED Işık Modelleri ve Modası

 

Aydınlatma LED’leri Modelleri ve Modası

LED’ler, genel aydınlatma uygulamaları için ampullere ve armatürlere dahil edilmiştir. Bazı LED aydınlatma armatürlerinde kalıcı bir ışık kaynağı olarak yerleşik LED’ler olabilir. 

Dekoratif LED Işık Modelleri

Geleneksel olmayan “ampul” veya değiştirilebilir ışık kaynağı formatının kullanıldığı ve benzersiz bir fikstür için özel olarak tasarlandığı hibrit yaklaşımlar da vardır. 

 

Tasarım LED’leri Modelleri

Tasarımsal olarak kullanabileceğiniz birçok farklı imkân sunan ışıklardır. Bu ışık kaynaklarını doğru bir şekilde dizayn edilirse iyi bir ortam elde edilebilir.

Dekoratif LED Işık Modelleri

Ev dekorasyonunda LED aydınlatma kullanmak oldukça basittir. Bunun faydası, daha fazla parlaklık, daha uzun ömürlü ampuller, aydınlatma çözümleri vb. dahil olmak üzere LED’in tüm faydalarının yanı sıra güzel bir iç mekâna sahip olmanız, açısından değerlidir.

Öyleyse, ev dekorasyonu için LED ışıkları kullanabileceğiniz, bir tür gölge veren cephe aydınlatma armatürleri şeklindedir, mod aydınlatması için kısılabilir, LED ışıkları kullanabilirsiniz. Bir çocuk odası için gece gökyüzüne benzeyen tasarımlar oluşturmak için, bir mağara, salon veya ev sinema sistemi için renkli LED ışıklar da yapabilirsiniz.

 

Led Ampuller ve Modelleri

Bunlar, geleneksel akkor ampullerin yerine geçer. Daha önce birçok ev sahibi, akkor ampullerin sıcak parıltısını yeniden oluşturamadıkları için LED ışıkları kullanmaya direnirken, günümüzde LED ampuller üç çeşitte mevcuttur. Sıcak beyaz, soğuk beyaz ve gün ışığı renginde. Sıcak beyaz, halojen ampullerle aynı rengi yayar. Soğuk beyaz, floresan tüp ışığının ışığını taklit ederken, gün ışığı rengi, bir odadaki öğelerin gerçek rengini vurgulamak için hafif bir mavi tonu ile saf beyaz bir ışıktır.

LED aydınlatma, iç mekanları aydınlattığı ve dekorunuza güzellik kattığı için eviniz için yoğun bir şekilde kullanılabilir. 

Dekoratif LED Işık Modelleri

Bu aynı zamanda daha fazla parlaklık, daha yüksek maliyet tasarrufu, enerji verimliliği vb. faydalarını da içerir. LED ışıklar, oturma odaları ve yatak odalarında estetik bir çekicilik yaratabilir ve havayı yükseltebilir. Banyolar da kullanılabilir, bahçelerde aydınlatama amacıyla dekoratif olarak ve mutfağı ve yemek odasını süsleyebilir. Işık çelenkleri yapmak, yolları süslemek, Noel masa süsleri olarak veya çocuklarınızın odalarını canlandırmak için kullanabilirsiniz.

Açık yükseltili merdivenler, LED ışıklarla özellikle havalı görünür ve aynı zamanda işlevseldir.

 

LED Mumlar ve Modelleri

Fenerlerde, mumluklarda, banyonuzun çevresinde ve evinizin ışıltıya ihtiyaç duyan diğer alanlarında LED ışığı mumlarını kullanabilirsiniz. 

Güvenlik ve rahatlık açısından, LED ışıkları olan mumlar, dumanı ihmal etmez, yangın veya elektrik çarpması tehlikesi oluşturmaz ve bunları açık havada asılı bir fenerin içinde kullanırsanız, alevini üfleyen rüzgâr konusunda endişelenmenize gerek yoktur. 

Dekoratif LED Işık Modelleri

İki veya üç LED mum, çocuğunuzun odasının köşesinde mükemmel miktarda ışık sağladığından, bir çocuğun gece lambası olarak kullanmak için de harika bir seçenektir. 

 

Arka Bahçe veya Oyun Odası için Dize Işıklar

Bir zamanlar şerit LED ışıklarıyla ilişkilendirilen soğuk ve sert mavi tonlar geçmişte kaldı.

Dekoratif LED Işık Modelleri

LED dize ışıkları artık deniz ve Cadılar Bayramı’na kadar gökkuşağının her renginde çeşitli tasarım ve temalarda bulunur. Gece mangalları için mükemmel ışığı sağlamak maksadıyla arka bahçenizde avluya asın ya da bir oyun odasının tavanından eğlenceli bir ışık ilavesi yapılabilir.

 

LED Spot Işıkları ve Modelleri

 LED ampulleri kullanarak resimlerinizi, duvar süslerinizi veya fotoğraflarınızı ön plana çıkarın. Akkor ampul gibi ısı yaymazlar (bu, sanat eserinizin kalitesini koruyacaktır) ve önümüzdeki yıllar boyunca ampulünüzü değiştirmeniz gerekmeyecek. 

Dekoratif LED Işık Modelleri

 

Kapalı Marquee Tarzı Duvar Sanatı 

LED dize ışıklarının yanı sıra, üreticiler LED ışıkları aydınlatma teknolojisini kullanarak duvar sanatı da geliştiriyorlar. 

LED ampullerle aydınlatılan dallar, başka bir heykelsi tasarım, bir çocuk odasına mükemmel bir tuhaf tasarımdır. Genellikle pille çalışırlar, bu nedenle karıştırılacak kablolar yoktur ve bazılarında yerleşik bir zamanlayıcı bulunur.

Dekoratif LED Işık Modelleri

LED Peyzaj Aydınlatması ve Modelleri

Arka avlunuzda veya belki ağaçtan ağaca asılı dize ışıklarından daha önce görmüşsünüzdür. Ancak arka bahçeniz için peyzaj aydınlatması için başka birçok seçenek bulunur.

Büyük bir ağacın gölgesini aydınlatmak için bir LED ışıkları kullanarak bir spot ışığı takmayı düşünün. Sadece güzel olmakla kalmazlar, aynı zamanda pratiktirler, çünkü evden garajınıza giden yolları güvenli bir şekilde aydınlatabilir veya bahçenizde dolambaçlı bir patikayı kaprisli hale getirebilirler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.