En Güzel Dış Kapı Modelleri ve Modası

Bir eve bakıldığında göze ilk çarpan yer evin dış kapısıdır. Bu yazımızda güzel ve trend dış kapı modelleri ve dış kapı modası hakkında dekorasyon fikirleri vereceğiz.

Ülkemizde kullanılan dış kapılar genellikle çelik malzemeden üretilmekte ve bu kapılarda sade bir dekor tercih edilmektedir. Ancak alışılmışın dışına çıkmak, sıradan tasarımlardan kurtulup bir fark yaratmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Dış kapı modelleri, genelde evin dış boyasına uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Trend dış kapı modelleri olarak bakabileceğiniz onlarca hatta yüzlerce dış kapı modeli bulunmaktadır.

 

En Trend ve En Farklı Dış Kapı Modelleri

Dış kapı seçimi yapılırken evin bulunduğu konumu, kapının açıldığı alanı düşünerek bir seçim yapılması gerekmektedir. Eğer dış kapınız yemyeşil bir bahçeye açılıyorsa daha rahatlatıcı tonlarda bir dekor düşünmelisiniz. Ancak dış kapınız bir apartmana ya da direk cadde üzerine açılıyorsa daha koyu tonlarda dekorlar kullanılabilmektedir. Ancak tüm bu seçimler yine de sizin zevkinize göre şekil almaktadır.

 

 

Örnek verecek olursak geniş bir bahçeye uzanan dış kapı kenar dekorlarında açık tonlar tercih edilmiş, iç kapı detaylarında ise daha koyu tonlar tercih edilerek bahçe ve evin bir bütün içinde olması sağlanmıştır.

Kapı dışı dekorları ise ortamı zenginleştirmiş ve oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkarmıştır.

 

Bu dış kapı modeli ise genellikle apartmanlarda kullanılmakta ve oldukça fark edilir bir görünüme sahiptir. Koyu tonları ile evin dış rengi bir ahenk içinde göze hitap etmektedir. Bu model apartman dairelerinin sıradan kapılarından sıkılmış aileler için mükemmel bir kapı modelidir. Aynı zamanda bu model bahçeli evlerde de kullanılabilmektedir.

 

Dış kapılar modelinden çok güzel bir şekilde dekore edildiğinde daha hoş bir görünüm yakalayabilmektedir. Kapı yanlarına çiçekler, ağaçlar, kapı üzerine güzel dekorlar ile birlikte daha tatlı bir görünüm yakalanabilmektedir. 2021 Dış kapı modelleri örnekleri;

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.