Gri Salon Dekorasyonu Modelleri, Modası ve Önerileri

Gri renkler son yılların en popüler iç mekan dekorasyon renkleri arasında yer alıyor. Sessiz, sakin ve dingin bir atmosfer arayanların ilk tercihi olan gri, aynı zamanda her tarz dekorasyon tarzı için kullanılabilir.

Yazımızın devamında sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz, stil sahibi gri salon dekorasyonu örnekleri derledik.

 

Gri salon dekorasyonu fikirleri 2021

Gri salon dekorasyonu fikirleri 2021

Gri Renk Salon Dekorasyonu Modelleri ve Modası

Ev dekorasyonu için her mevsime ve her tarza çok yakışan gri renk, farklı tonları ile olduğu gibi hemen her renk ve tonu ile de rahatlıkla kombin yapılarak evinizin dekorasyonun da baskın ve güçlü bir renk olarak yer almalıdır. Gri Salon Dekorasyonları sadece duvarların rengi olarak değil mobilyalar, aksesuarlar, perde ve halılar gibi çok farklı alanlarda da kullanılarak salonunuz da modern ve etkileyici bir hava yaratabilirsiniz.

 

Modern gri salon dekorasyon örnekleri 2021

Modern gri salon dekorasyon örnekleri 2021

Gri Salon dekorasyonu modası

Salon dekore etmek evinizin belki de en zor ve düşündüren konusudur. Dekorasyonun tarzına uygun eşyalar ve bu eşyalara uygun renkler ve nasıl bir yerleşim olmalı hepsi aklınızı meşgul edecek konulardır. Bu noktada kararsız kalıyorsanız, en basit şekilde iç mekanda griye yakışan renkleri kullanarak hiç risk almadan hayalinizdeki salon dekorasyonuna bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Etkileyici gri salon dekorasyonu

Etkileyici gri salon dekorasyonu

 

Gri Dekorasyonlar İçin Öneriler her zaman olduğu gibi duvarlar, halı ve perdeler üzerine odaklanıyor. Açık ve koyu gri kombinleri, biri duvarlar diğeri de eşyalar olarak düşünülebilir, fakat her şekil de gri dekorasyonlara bir kaç renk daha eklemenizi öneririz.

Gri salon dekorasyonları 2021

Gri salon dekorasyonları 2021

Griye yakışan renkler neler?

Gri rengin soğuk duruşunu canlı ve parlak renkler ile sıcak ve canlı bir şekil de gösterebilirsiniz. Sözünü ettiğimiz gri duvar ve eşyalar canlılığını, parlaklığını diğer tüm detaylar da yakalayabilir.

Aksesuarlar, koltukların üzerin de renkli yastıklar, şallar ve desenler canlandırma işini kolaylıkla halledebilir.

 

Griye yakışan renkler

Griye yakışan renkler

 

Gri rengin her tonuna yakışacak en güzel renk önerileri, canlı ve parlak sarı, mercan kırmızısı, turkuaz, parlak fuşya ve yeşil gibi mavinin de canlı tonları kullanılabilir. Sade ve abartısız bir şıklık ise aradığınız nötr renkleri gri ile kombinleyip canlılığı aksesuarlar ile dekorasyona taşıyın.

 

Dekorasyonda griye yakışan renkler

Dekorasyonda griye yakışan renkler

Daha fazla ilham kaynağı arıyorsanız, dekorasyon dergileri dışında, online dekorasyon blogları ve çevrim içi dekorasyon fikirleri sunan sitelerden çok daha fazla modeli inceleyebilirsiniz.

Ne kadar fazla model incelerseniz, salonunuz için bir o kadar dekorasyon seçeneğine sahip olabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dekorasyonda griye yakışan renkler Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.