Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Küçük bir balkonda olsa, size önereceğimiz 6 küçük balkon dekorasyonları ile balkonunuzu tasarlamanın birçok yolu olduğunu göreceksiniz. Hadi başlayalım!

Bugünlerde evinizin konforunda özel bir açık alana sahip olmak hepimizin hayalidir. Şehir hayatında ise bu açık alan ihtiyacını evlerimizin balkonu karşılamakta. 

 

Küçük Balkonlara En Kolay ve Güzel Dekorasyon Önerileri

Küçük Balkon Dekorasyonu

 

1) Küçük Balkona Küçük Bir Masa Ekleyin

Sabahları balkonunuza çıkıp çayınızı kahvenizi keyifle içebilmek için tek ihtiyacınız küçük bir masa. Masanızı katlanabilir tercih ederseniz küçük balkon dekorasyonu için önemli bir adım atmış olursunuz.

 

2)    Küçük Balkona Biraz Yeşillik Ekleyelim

Küçük bir balkon çok büyük şans ama hepimizin aklı o geniş yemyeşil bahçelerde. İşte o bahçe ferahlığını balkonunuza taşımaya ne dersiniz? Balkonunuza yemyeşil bitkilerle dolu saksılar ekleyin. Hatta aralarına güzel kokulu birkaç çiçek veya ot ekleyebilirsiniz. Bir saksı fesleğen hiç fena olmazdı!

3)    Küçük Balkona Hem Rahat Hem de Ucuz

Küçük balkonunuza koyacak büyük mobilyalara veya sandalyelere hiç ihtiyacınız yok. Kocaman minderleri balkonunuza koyun, rahatlık ve samimiyeti bir arada yaşayın.

Küçük Balkon Dekorasyonu

4) Küçük Balkonu Desenli Bir Halı ile Dekorasyonunuzu Güçlendirin

Her dekorun tamamlayıcısı halılar küçük balkon dekorasyonumuzda da yanımızda. Dekorasyonunuzun sonuna ekleyeceğiniz bir halı, pastanın üstüne koyacağınız çilek gibi olacak.

5) Küçük Balkonda Duvarları da İşin İçine Katalım

Evimizin içinde bomboş duvarlara bakmak istemeyiz. Bu durum küçük balkonumuz için de geçerli olmalı. Duvarlarınıza asabileceğiniz küçük tablolar veya duvara asılabilecek saksılar gibi çokça seçeneğiniz var.

6) Küçük Balkonun Işık Dekorunu Unutmayalım

Işık dekorasyonuyla bir ortamı inanılmaz derece güzelleştirebiliriz. Balkonunuza da ekleyeceğiniz rengi değişebilir LED şerit ışıklar ile mükemmel ambiyanslar oluşturabilirsiniz. Üstelik hem çok ucuz, hem de telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda küçük balkon dekorasyonu için 6 yöntemden bahsettik. ‘’Balkon Dekorasyonu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler’’   başlıklı yazımızı okumadan dekorasyonunuza başlamamanızı öneririz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.