Küçük Ev Dekorasyonu İçin Öneriler 2021

Küçük ev dekorasyonu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bir çok önemli etken vardır.

Yazımızda size ilham kaynağı olabileceğini düşündüğümüz, kullanışlı ve şık 2021 küçük ev dekorasyonu örnekleri bulabilirsiniz.

Öncelikle mekanın her bir metrekaresini verimli ve akıllıca kullanmak gerekir. Bunun için sadece mobilya seçimine odaklanmak tek başına yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda mekanı daha geniş ve aydınlık gösterecek renkleri tercih etmek gerekir.

Küçük Ev Dekorasyonu  Önerileri

Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır

Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır

Küçük evler için genel anlamda dekorasyon aslında göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Sınırlı sayıda yapabileceğiniz eşya ve obje seçimlerinizde daha seçici ve dekoratif tarzda ürünler seçilmelidir.

Küçük bir yaşam alanını doğru mobilyalar ve renk tonları ile ferah ve rahat bir stil kazandırılabilir, öne çıkaracağınız mobilyaları iyi ve akıllıca seçmelisiniz.

 

Küçük ev dekorasyon örnekleri 2021

Küçük ev dekorasyon örnekleri 2021

Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı?

Küçük bir oturma odasına sahipseniz, daha düzenli ve şık bir görünüm yakalamak için öncelikle renk seçimlerini sakin ve rahatlatıcı renkleri kullanın. Duvarda seçeceğiniz renk ile mobilyalarınız ve aksesuarlar için kullanılan renkler bir bütün gibi uyumlu durmalıdır.

 

Modern ve kullanışlı küçük ev dekorasyonu 2021

Modern ve kullanışlı küçük ev dekorasyonu 2021

Duvarlarınızı boş bırakmayın, alan zaten yerleşim olarak kısıtlı, çok fazla kombin yapma şansınız yok,  o halde ufak değişiklikler yapın.

Duvarlarınız için renkli, farklı ebatlarda kolaj tarzı düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu tarz bir değişiklik mekanı daha dolu göstereceği gibi, aynı zamanda hareket kazandıracaktır.

 

Klasik küçük salon dekorasyonu 2021

Klasik küçük salon dekorasyonu 2021

 

Küçük alanlar için kalabalık görünümden kaçının. Kullanışlı ve amaca yönelik mobilyalar tercih edin. Örnek olarak orta sehpa kullanacaksanız mekanın büyüklüğüne uygun boyutlarda seçimler yapın. Yuvarlak seçimler zaten kısıtlı olan alanı daha fazla daraltacaktır, bunun için mümkün olduğunca köşeli orta sehpalar tercih edin.

 

Ayrıca özellikle sehpa modellerini şeffaf tasarımlardan seçerseniz alanın daha büyük olduğu hissi yaratırsınız.

 

Modern minimalist küçük ev dekorasyonu

Modern minimalist küçük ev dekorasyonu

 

Küçük ev dekorasyon örneklerinde oturma grupları olarak genelde bir kanepe ve eğer alan yeterli ise yanına bir koltuk tasarımı karşımıza çıkar, sizde bu düzenlemeyi eviniz için düşünebilirsiniz. Rahat ve kullanışlı bir kanepe, yanına hoş bir berjer, kanepenin yanlarına eğer alan yeterli gelirse yan sehpa modelleri ile modern ve düzenli bir dekorasyon stili elde edebilirsiniz. Yazımızda birbirinden şık ve samimi küçük ev dekorasyon örnekleri bulabileceksiniz, modelleri inceleyip sizde evinizde benzer düzenlemeler yapabilirsiniz.

Küçük ev dekorasyonu fikirleri 2021

Küçük ev dekorasyonu fikirleri 2021

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.