Küçük Salonu Büyük Göstermek İçin İpuçları

Yazımızda salonu büyük gösterecek dekorasyon fikirleri bulabilir ve birbirinden şık, akıllıca dekore edilmiş küçük salon dekorasyonu örneklerinden ilham alabilirsiniz.

Küçük bir salonu dekore ederken genellikle yetersiz alandan dolayı bir çok engelle karşılaşabilirsiniz. Fakat salon evinizin en çok zaman geçirdiğiniz odası olduğundan, bu alan ne kadar küçük olursa olsun farklı seçenekleri değerlendirmek zorundasınız.

Bu noktada renk seçiminden, mobilyaya kadar yapacağınız seçimlerde çok daha seçici davranmak gerekir. Diğer yandan küçük salonu büyük göstermek için çeşitli ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

Küçük Salonları Daha Büyük Göstermek

Küçük Salonu Büyük Göstermek İçin İpuçları

Küçük Salonu Büyük Göstermek İçin İpuçları

Küçük bir salona sahip olabilirsiniz, fakat bu alanı dilediğinizce dekore edemeyeceğiniz algısına kapılmamalısınız. Salon ne kadar küçük olursa olsun, bu alana tarzınızı yansıtabileceğiniz gibi, son derece kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bu noktada mobilya seçiminden önce, salonu büyük göstermek için göz önünde bulundurmanız gereken önemli noktalar var. İşte küçük salonu büyük göstermenin yolları..

 

Salonları Daha Büyük Göstermek İçin Açık renklere odaklanın

Küçük Salonu Büyük Göstermek

Küçük Salonu Büyük Göstermek

Küçük bir salonu olduğundan daha geniş göstermek istiyorsanız mekanda açık renkleri kullanmayı deneyin. Özellikle açık renk duvarlar mekanın daha büyük olduğu algısını yaratır. Beyaz duvar renkleri tercih ederek salonun daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik beyaz duvarlar ile aklınıza gelebilecek tüm renkleri dekorasyona dahil etme şansına sahipsiniz.

Salonları Daha Büyük Göstermek İçin Zemin dekorasyonu

Küçük Salonu Büyük Göstermenin yolları

Küçük Salonu Büyük Göstermenin yolları

Eğer salonu büyük göstermek istiyorsanız doğru şekilde zemin dekorasyonu yapmalısınız. Örnek olarak zeminde kullanacağınız kaplama yöntemi ne olursa olsun, halı, parke yada fayans, salona bağlı odaların zemin malzemeleri ile aynı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde kesintisiz bir zemin dekorasyonu yaparak salonu daha geniş göstermeniz mümkün.

Salonları Daha Büyük Göstermek İçin Mobilya yerleşimi

Salonu büyük gösteren dekorasyon fikirleri 2021

Salonu büyük gösteren dekorasyon fikirleri 2021

Salonunuzda doğru bir eşya yerleşimi ile rahat bir hareket alanı sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem karmaşık bir görünümden uzaklaşır, hem de salon çok daha geniş görünür. Bu noktada salonda rahat hareket edebileceğiniz bir yerleşim yapmanız gerekiyor.

Yürümeye başladığınızda önünüze eşyalar çıkmaya başlıyorsa yerleşiminizi biran önce değiştirmenizi öneriyoruz. Salonu büyük göstermek için önemli bir ipucu ise ayaklı mobilyaları tercih etmektir.

Yüksek ayaklı tasarımlar salonda zeminin daha geniş görünmesini sağlar, diğer yandan temizlik konusunda büyük kolaylık sağlar.

Salonları Daha Büyük Göstermek İçin Dekoratif aynalar

Salon ayna dekorasyonu fikirleri 2021

Salon ayna dekorasyonu fikirleri 2021

Tüm küçük odalar için dekoratörlerin en çok başvurdukları hilelerden biri aynalardır. Salona yerleştireceğiniz bir ayna, hem ışığı yansıtacak, hem de duvarları geriye itecektir. Bu şekilde bir ayna kullanımı ile salona derinlik katabilirsiniz ve mekanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Fakat aynanın doğru konumda olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer ayna boş bir duvara bakıyorsa tam tersi bir etki yaratabilir. Mümkün olduğu kadar ayna, salon pencerelerine, varsa bahçeye, yada perde yada bitkileri yansıtmalıdır.

Salonları Daha Büyük Göstermek İçin Odak noktası

Küçük salon dekorasyonu fikirleri 2021

Küçük salon dekorasyonu fikirleri 2021

Salonu büyük göstermenin etkili yollarından bir diğeri ise bir odak noktası oluşturup tüm dikkatleri bu yönde toplamaktır. Odak noktası, bir duvar dekorasyonu yada renkli bir koltuk olabilir.

Bu noktada hayal gücünüze bağlı pek çok farklı odak noktası belirleyebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Küçük Salonu Büyük Göstermek İçin İpuçları 2021 Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.