Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük yatak odasını daha geniş, daha ferah  göstermek için okuyunuz. Küçük yatak odası dekorasyonunda çok yer kaplayan büyük yatak ve dolapları tercih etmemeliyiz. Eğer tercihleriniz bu yönde olursa yatak odanızda adım atılacak pek yer kalmayabilir… Bu sıkışık eşya düzeni içinde ferah bir uyku çekemeyebilirsiniz.

Evinizin her odası gibi yatak odasını da kendi zevklerinize göre düzenlemek istersiniz. Ancak bazen evinizin yatak odası hayalinizdeki yatak odası dekorasyonunu uygulayabileceğiniz büyük ölçülere sahip olmayabilir. Bu durumda küçük yatak odası dekorasyonu yapmanız gerekir.

 

Küçük Yatak Odaları İçin  Dekorasyon Önerileri

 

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

 

Küçük Yatak Odasında Katlanır Mobilyalar ile Alandan Tasarruf Edin

Katlanabilir ve bol çekmeceli masa ve katlanabilir sandalyelerle odanızda alandan tasarruf edin. Örneğin makyaj masanızı duvara monteli ve çekmecelerden oluşan bir model tercih edin, katlanabilir sandalye ile çok küçük bir alan kullanarak çok işlevsel bir köşe yaratabilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

 

Küçük Yatak Odasında Belki de Gardırop Kullanmaya Gerek Yoktur

Kuşkusuz yatak odası dekorunda en büyük yeri gardıroplar kaplamaktadır. Peki ya gardıropsuz bir yatak odası dekoruna ne dersiniz? Açık gardırop dekorlarıyla alandan çok tasarruf ederek şık ve sade bir gardırop edinebilirsiniz. Tavana monte edilip renkli iplerle aşağı salınmış bir demir askılık ve duvara monte edilmiş birkaç raftan çok güzel bir gardırop oluşturabilirsiniz. Hem maliyetsiz hem de çok az yer kaplayan açık gardırop sistemlerini değerlendirebilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

 

Küçük Yatak Odasında Depolama Alanları Oluşturun

Yatağınızın altına büyük çekmeceler ekleyerek kendinize ek depolama alanı oluşturabilirsiniz. Eğer yatağınız bir baza ise altındaki geniş alanı verimli kullanmayı ihmal etmeyin.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

 

Duvara Monteli Raflar ve Dekor Tamamlayıcılar

Yatak odanızın küçük olmasının güzel bir dekorasyon yapmanıza engel olmasına izin vermeyin. Duvara raflar monte ederek kullanılmayan duvar alanlarını verimli hale getirebilirsiniz. Bu raflara ekleyeceğiniz dekoratif biblolar ve aksesuarlar odanızın atmosferini güçlendirebilir. Yine duvarlarınıza asacağınız tablo seçenekleri ile odanızın renk uyumu ve ahengini hiç kullanılmayan duvar alanları ile tamamlayabilirsiniz.

 

Küçük yatak odası dekorasyonu ve modelleri;

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.