Mavi Banyo Dekorasyonu Modası ve Modelleri

Mavi, banyonuzda rahatlatıcı ve ferah bir atmosfer yaratmak için kullanabileceğiniz renkler arasında yer alıyor. Popüler banyo renkleri arasında yer alan mavi ve mavinin pek çok farklı tonu ile, banyoda adeta bir SPA havası yaratabilirsiniz.

Yazımızda sizler için derlediğimiz birbirinden şık ve rahatlatıcı mavi banyo dekorasyonu modelleri ve çeşitli ipuçları ile sizde banyonuzu dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Mavi Banyo Dekorasyonu Önerileri ve Modelleri

Modern mavi banyo dekorasyonu 2021

Modern mavi banyo dekorasyonu 2021

 

Banyo dekorasyonu söz konusu olduğunda beyaz öne çıkan bir renk olsa da, alternatif şık ve ferah renkler arayanlar için mavi ideal bir renktir. Bir çok farklı renkle kolayca uyum sağlayabiliyor olmasının dışında, suyu çağrıştıran bir renk olmasından dolayı banyoya yakışan renklerden biridir.

Tabi ki mavi banyo dekorasyonu yaparken, seçilen mavi tonu ve kullanım şekli büyük önem taşıyor. Örneğin, baştan aşağı mavi ile dekore edilmiş bir banyo zamanla gözünüze çok sade gelebilir.

 

Mavi banyo örnekleri 2021

Mavi banyo örnekleri 2021

Bu tarz bir sorunla karşılaşmamak için maviyi mümkün olduğunda dengeli kullanmak gerekir. Mavi tonlarını tüm banyoya uygulamak yerine, banyoda dikkat çekici odak noktaları oluşturmak daha akıllıca bir seçim olacaktır.

 

Örneğin, tüm banyo duvarlarını mavi fayanslarla kaplamak yerine, sadece tek bir duvarı mavi ile öne çıkarıp, kalan duvarlarda açık renkler tercih edebilirsiniz. Bu şekilde mavi beyaz uyumu ile çok daha dengeli, göze batmayan aynı zamanda estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Klasik mavi banyo dekorasyonu 2021

Klasik mavi banyo dekorasyonu 2021

Mavi Banyo Dekorasyonu Modası

Söz konusu banyo olunca sadece mavi kullanımı için duvarları düşünmek yanlış olacaktır. Aksesuarlar bu noktada devreye giriyor. Banyonuza mavi tonları dahil etmek için en zahmetsiz ve pratik yol mavi banyo aksesuarları tercih etmektir.

Örneğin, zarif havlular, banyo halı yada paspas takımları gibi olmazsa olmaz parçalarda bu zarif ve şık rengi öne çıkarabilirsiniz.

Diğer yandan, banyoda sürekli elinizin altında olması gereken banyo setleri içinde farklı mavi tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Ferah mavi banyo dekorasyonu 2021

Ferah mavi banyo dekorasyonu 2021

 

Eğer banyonuzu daha kişisel bir stile çevirmek istiyorsanız, banyo duvarlarında dekoratif tablolar yada panolara yer açabilirsiniz.

Bu şekilde banyonuzda daha kişisel ve sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Biraz daha ferahlık kazandırmak için banyonuza çeşitli bitkileri dahil etmeyi düşünebilirsiniz.

 

Mavi banyo dekorasyon fikirleri 2021

Mavi banyo dekorasyon fikirleri 2021

Mavi banyo dekorasyonu için ideal tarzlar

Mavi hem modern, hem de klasik tarz banyolar için uygun bir renktir. Dolayısı ile seçeceğiniz dekorasyon tarzına göre uygun mavi tonları ve maviye yakışan renkler tercih etmeniz gerekiyor. Örneğin modern banyo dekorasyonu için mavi yanında metalik ve parlak tonları öne çıkarabilirsiniz.

Aynı zamanda altın, gümüş yada daha açık gri tonları da banyonuzda daha estetik bir hava kazandırabilir.

 

Zarif mavi banyo dekorasyonu 2021

Zarif mavi banyo dekorasyonu 2021

Daha geleneksel bir banyo dekorasyonu düşünüyorsanız, mavinin daha açık, yumuşak tonlarını öne çıkarabilirsiniz. Özellikle pastel renkler klasik banyolarda rahat ve sakin bir atmosfer için ideal renklerdir.

Bu tarz sakin ve zarif bir banyoda mavi yanında beyaz tonları öne çıkararak dengeli ve şık bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.

Klasik bir banyo için beyaz Country tarzı banyo mobilyaları kullanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Klasik mavi banyo dekorasyonu 2021 Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.