Mutfağınızı Yenilemek için Dekorasyon İpuçları

Mutfağı yenileme fikri, çoğu zaman ortaya çıkacak olan maliyetleri ve yapım aşaması düşünüldüğünde çoğu insanda tedirginlik yaratabiliyor. Fakat mutfağın belli bölümlerinde, büyük paralar harcamaya gerek kalmadan yapılabilecek bazı değişiklikler var. Bu noktada baştan sona bir mutfağı yenilemek yerine, küçük dokunuşlar ile mutfağın görünümü rahatlıkla değişebilir.

 

Yazımızın devamında mutfağınız için yapabileceğiniz bir çok farklı dekorasyon önerisi sizleri bekliyor. Üstelik çok kısa bir sürede ve çok az maliyet gerektiren dekorasyon fikirleri ile mutfağınızı içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir mekana çevirebilirsiniz. İşte mutfağınızı yenilemek için dekorasyon ipuçları..

Mutfak Yenilemeden Önce Dekorasyon Önerileri

Mutfak yenileme ipuçları ve öneriler 2021

Mutfak yenileme ipuçları ve öneriler 2021

Mutfak yenilemek için büyük paralar harcamanıza hiç gerek yok. Eğer mutfağın temelini oluşturan mutfak dolaplarınız ve beyaz eşyalarınızda herhangi bir sorun yoksa, rahatlıkla mutfağınızı istediğiniz bir tarza çevirebilirsiniz. Bunun için öncelikle bir plan doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Nereden başlayacağınıza ve nasıl ilerleyeceğinize karar verme aşaması en önemli evredir. Bu noktadan sonra artık her yapacağınız değişiklik mutfağınızda gözle görülür bir fark yaratacaktır.

Mutfak dolapları ve çekmeceleri

Mutfağınızı Yenilemek için Dekorasyon İpuçları

Mutfağınızı Yenilemek için Dekorasyon İpuçları

Mutfağınızı yenilemeye karar verdiyseniz işe mevcut dolap ve çekmecelerinizi yenilemek ile başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece yeni kulplar satın almak. Küçük bir detay gibi görünebilir, fakat mutfak dolabı ve çekmecelerin kulplarını değiştirdiğinizde ortaya çıkan sonuçlar sizi şaşırtabilir. Çok maliyet gerektiren bu iş için yapmanız gereken sadece tarzınıza ve zevkinize uygun dekoratif dolap kulpları satın almak olacaktır. Bir çok yapı markette rahatça bulabileceğiniz birbirinden farklı tarzlarda dolap kulpları ile mutfağınız için ilk küçük dokunuşu yapabilirsiniz.

Yeni bir duvar rengi seçin

Ucuza mutfak yenileme fikirleri

Ucuza mutfak yenileme fikirleri

Artık gözünüze sıkıcı görünmeye başlayan mutfağınız için radikal bir karar alarak duvar rengini değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Duvar boyama fikri ilk başta zorlu bir süreç gibi gelebilir, fakat altından kalkamayacağınız bir iş olarak görmemelisiniz. Son yıllarda boya hazırlama gibi bir süreç artık tarih oldu diyebiliriz, pek çok kişinin takıldığı nokta boyanın hazırlama süreciydi. Fakat artık boyalar boyaya hazır halde, karıştırılmış şekilde satışa sunuluyor. Herhangi bir ilave yada uygulamaya gerek kalmadan, bir rulo ile hemen boyama işlemine geçebilirsiniz.

Yeni bir aydınlatma deneyin

Mutfağınızı Yenilemek için Dekorasyon İpuçları

Mutfağınızı Yenilemek için Dekorasyon İpuçları

Mutfağınızda yıllardır kullandığınız tavan aydınlatmasını artık değiştirme zamanı gelmedi mi? Bu noktada artık dışarı çıkıp yeni bir lamba arayışına çıkmak zorunda değilsiniz. Bir çok ünlü yapı markette yada popüler alışveriş sitelerinde tarzınıza uygun yüzlerce farklı mutfak aydınlatma modelleri size sadece bir tık uzaklıkta bekliyor. Mutfağın tarzına göre seçeceğiniz dekoratif bir aydınlatma elemanı mutfağın atmosferini bir anda değiştirecektir.

Duvarlarınızı öne çıkarın

Ucuza mutfak yenileme fikirleri

Ucuza mutfak yenileme fikirleri

Mutfak duvarınızın renginden memnunsanız yapmanız gereken sadece bu duvarı mutfağın odak noktasına çevirmek olmalı. Bunun için önünüzde onlarca farklı ve dekoratif seçenek bulunuyor. Örneğin, duvarlarınız için dekoratif duvar kağıtları kullanabilir, yeni kullanışlı raf modelleri ekleyebilir, tarzınızı yansıtacak dikkat çekici bir tablo yada saat modeli ekleyebilirsiniz. Yapacağınız bu küçük düzenlemeler sonrasında mutfağınız hiç olmadığı kadar davetkar ve sıcak bir stile sahip olacaktır.

Mutfak perdenizi değiştirin

Dekoratif mutfak perde modelleri 2021

Dekoratif mutfak perde modelleri 2021

 

Son olarak işe mutfağın en dikkat çeken parçalarından biri olan perde modelini değiştirmekle mutfağınızı yenilemeye devam edebilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken, eğer düz renk bir perde kullanıyorsanız, daha dikkat çekici renk ve desenlere sahip bir tasarımla değiştirmektir.

Tam tersi eğer zaten desenli bir perde kullanıyorsanız, daha sade ve minimalist perde modelleri mutfağınızda büyük bir değişimin anahtarı olabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mutfak dekorasyon fikirleri 2021 Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.