Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri 2021

Mutfak duvar kağıdı modelleri ile mutfağınızın görünümü çok büyük paralar harcamadan, üstelik bunu hiç zaman kaybetmeden yapabileceğiniz harika bir seçenek. Son yıllarda mutfaklarda giderek kullanımı yaygınlaşan mutfak duvar kağıtları ile mutfağınızı tarzınızdan ödün vermeden, özgürce dekore edebilirsiniz.

Diğer yandan renk ve desen konusunda önünüzde yüzlerce farklı bulunuyor. Seçim yaparken mutfağınızın dekorasyon tarzını ve kendi zevklerinizi ön plana çıkaran bir duvar kağıdı seçebilir, mutfağınızı içinden çıkmak istemeyeceğiniz sıcak ve şık bir alana çevirebilirsiniz.

Mutfaklar İçin En Güzel Duvar Kağıdı Modelleri

Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri 2021

Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri 2021

Mutfağınızda içinize sinmeyen bazı bölümler olabilir, özellikle boş duvarlar. Düz renk duvarlar özellikle küçük mutfaklarda uzun süre kullanımdan sonra sıkıcı bir hava yaratabilir. Bu noktada mutfağınız için yeni bir renk arayışına girebilirsiniz. Fakat bilindiği üzere boya badana işleri maliyetlidir ve aynı zamanda zahmetlidir.

 

Bunun yerine en akıllıca seçim şık bir mutfak duvar kağıdı dekorasyonu yapmaktır.

Modern mutfak duvar kağıtları 2021

Modern mutfak duvar kağıtları 2021

Bu noktada en önemli nokta mutfağınız için doğru renk ve desene sahip bir duvar kağıdı seçmek. Peki mutfak duvar kağıdı nasıl seçilir? Duvar kağıdı dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar neler? İşte bu konuda size yol gösterecek ve merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında sizi bekliyor.

Mutfak duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Mutfağınız için duvar kağıdı seçerken başlıca dikkat etmeniz noktalardan biri mutfağın büyüklüğü ve aldığı doğal ışık miktarıdır.

Bu neden önemli? Severek aldığınız bir duvar kağıdı, mutfağınızda hiç de beklediğiniz şekilde durmayabilir.

 

Çiçek desenli mutfak duvar kağıtları 2021

Çiçek desenli mutfak duvar kağıtları 2021

Fakat aynı duvar kağıdını salonda denediğiniz zaman ortaya bambaşka bir tablo çıkabilir. Alanın büyüklüğüne göre bu sonuçlar değişkenlik gösterir.

 

Eğer mutfağınıza yakışıp, yakışmayacağı konusunda endişeniz varsa, önce mutfağınızın tek bir duvarında seçtiğiniz duvar kağıdını deneyebilirsiniz. Bu şekilde bu modelin mutfağa uygun olup olmadığını analiz edebilirsiniz.

Çiçek desenli mutfak duvar kağıtları 2021

Çiçek desenli mutfak duvar kağıtları 2021

Mutfak Duvar Kağıdı Deseni seçimi

Duvar kağıdı alırken desen konusunda iyi düşünülmeli ve doğru bir seçim yapılmalıdır. Eğer mutfağınız zaten hareketli bir dekorasyona sahipse çok süslü ve büyük desenli duvar kağıtlarından uzak durmanızı öneririz.

Enerjik mutfak duvar kağıtları 2021

Enerjik mutfak duvar kağıtları 2021

Çünkü bu tarz bir seçimde mutfakta bir desen karmaşası yaşanır ve mutfakta dikkat dağıtan bir atmosfer ortaya çıkar. Sade ve renksiz mutfaklar için mutfağın dekorasyon tarzına göre büyük ve süslü detaylı mutfak duvar kağıdı modelleri tercih edilebilir.

Mutfak Duvar Kağıdı Tema seçimi

Mutfak duvarları için duvar kağıdı seçerken bir tema üzerinden yola çıkmak gerekir. Bunun için mutfağınızın dekorasyon tarzını baz alabilirsiniz. Klasik mi yoksa modern mi? Eğer geleneksel yada kır evi tarzı, sıcak ve samimi bir mutfağa sahipseniz klasik desenli mutfak duvar kağıtları tercih edebilirsiniz.

Modern duvar kağıtları 2021

Modern duvar kağıtları 2021

Aynı zamanda kuş, kelebek,  yada çiçek gibi popüler desenlere sahip bir model mutfağınıza çok yakışacaktır. Eğer sadelikten yanaysanız size önerimiz mutfak dolaplarınıza uyumlu renk ve küçük desenlere sahip bir duvar kağıdı tercih etmeniz olacaktır.

 

Desenli mutfak duvar kağıtları 2020

Desenli mutfak duvar kağıtları 2020

Mutfak Duvar Kağıdı Renk seçimi

Sıra geldi renk seçimine. Tabi ki bu işin en eğlenceli bölümü, fakat en önemli bölümü. Çünkü bu noktada seçeceğiniz renk mutfağın tüm havasını birdenbire değiştirecek ve bunun artık bir geri dönüşü ne yazık ki olmayacak. Hiç risk almadan mutfak için doğru duvar kağıdı nasıl seçilir?

Zarif mutfak duvar kağıtları 2021

Zarif mutfak duvar kağıtları 2022

Bunu yapabilmenin en basit ve zahmetsiz yolu mutfağınızdaki renk paletine göre seçim yapmaktır. Örnek olarak, mutfak zemini, mutfak dolabı, yada mevcut mobilyaların renklerine uygun yada tamamlayıcı tonlarda bir mutfak duvar kağıdı modeli seçmeniz gerekir.

Mutfak Duvar Kağıdı İlham kaynakları

Son olarak mutfağınız için bu denli bir değişime gitmeden önce, hayalinizde canlandırdığınız mutfak için farklı kaynakları araştırıp bol bol mutfak örnekleri inceleyebilirsiniz. Bunun için evden çıkmanıza yada para harcamanıza hiç gerek yok.

Renkli mutfak duvar kağıtları 2020

Renkli mutfak duvar kağıtları 2021

 

İnternet üzerine kısa bir gezinme ile tarzınıza uygun yüzlerce farklı mutfak dekorasyonu ile karşılaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken sadece beğendiğiniz tasarımları bir kenara not almak, sonrasında artık bu listeden size en uygun olan modele karar vermek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çiçek desenli mutfak duvar kağıtları 2021 Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.