Salon Dekorasyonu İçin Dekoratif Objeler

Bu yazımızda size ister modern salon dekorunda, ister daha salaş dekorlarda kullanabileceğiniz salon dekorasyon objelerinden bahsederek bu zorlu salon dekorasyonu yolunda destek olmak istedik.

Evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz yer kesinlikle evlerimizin salonu. Bu sebeple salonlarımızın sadece güzel gözükmesi yetmiyor, aynı zamanda rahat ve işlevsel olmasını da istiyoruz.

Bu üç fonksiyonu bir araya getirecek bir salon dekorasyonu yapmak pek kolay değil. 

 

Salon İçin Dekoratif  Objeler Modası ve Modelleri

Salon Dekorasyon Objeleri

 

Salon Kahve Sehpası Modelleri ve Modası

Alışılagelmiş renk kombinasyonlarını kullanmak ve salon dekorunuza uygulamak zorunda değilsiniz. Örneğin klasik mavi duvar kâğıdı, halı ve mobilya birleşiminin ortasına yeşil bir kahve sehpası ekleyerek müthiş bir fark yaratabilirsiniz.

Salon Kahve Sehpası

 

Salon İçin Ayna Modelleri ve Modası

Ülkemizde kullanılan çoğu salon takımı modelinde ayna mevcut. Ancak bu aynaların hepsi birbirine benzer ve resmi modellerde satılmakta. Siz bir fark yaratarak salon dekorunda kullanacağınız aynanız ile mobilya takımınızın minderlerini birbirine kombine edebilirsiniz.

Salon Ayna Modelleri

 

Salon İçin Tablolar Modelleri ve Modası

Evinizin salonunda bomboş duvarlar asla istemezsiniz. Mobilyalarınızın renk uyumunu tamamlayacak tablolar ve hatta puzzlelar kullanmak salon dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olacaktır. Sizin isteğinize göre ister sade ve şık, ister daha çılgın tablo ve puzzlelar tercih edebilirsiniz.

Salon İçin Halı Modelleri ve Modası

Her evin olmazsa olmazı, her dekorun ise tamamlayıcısı halılardır. Günümüzde çok çeşitli halı modelleri üretilmektedir. Salon dekorunuzu yaparken halınızın deseni ve rengi mobilyalarınızı tamamlayacak ahenge sahip olmasını sağlayın.

 

Asılı Sandalye veya Televizyon Koltuğu Modelleri ve Modası

Bu tercih salonunuzun büyüklüğüne göre ve sizin tercihinize göre çok değişkenlik gösterebilir. Modern salonlarda tavandan asılı sallanabilir sandalye modellerini sıkça görmeye başladık. Bu sandalyede hafif sallanmanın konforuyla çok keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Eğer salonunuz veya istekleriniz buna izin vermiyorsa, ayaklarınızı uzatıp keyifle dinleneceğiniz küçük bir televizyon koltuğu eklemeyi düşünebilirsiniz.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.