Yatak Odası Gardırop Modelleri ve Modası

Yatak odanızın çok daha şık bir görünüm kazanmasını istemez miydiniz? Bunu sağlamanın en basit yollarından birisi, doğru bir gardırop modeli seçmenizdir. Günümüzde tercih edebileceğiniz yatık odası gardırop modelleri sayısı oldukça fazladır. Bunlar arasından kendi zevkinize, tarzınıza ve yatak odanızdaki diğer mobilyaların durumuna uygun olanlar arasından seçim yapmalısınız.

Ayrıca seçiminiz hem işlevsel, hem de dekoratif olmalıdır.

 

Gardıroplar, günlük yaşamda ve özel zaman dilimlerinde kullandığınız giysileri asacağınız yerdir. Hatta ayakkabı, yorgan ve diğer ev tekstil ürünlerini de bu özel mobilyaların içine yerleştirebilirsiniz. Böylece evinizde dağınıklığı giderebilir ve yaşam alanlarınızı büyütebilirsiniz. Ayrıca yine tercih edeceğiniz modele bağlı olarak hem yatak odanıza hem de evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Günün bütün yorgunluğunu attığınız yatak odanızın daha ferah, daha modern ve daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Bütün bunlar ise yaşam kalitenizi yukarı çıkarır.

 

Yatak Odası Gardırop Modelleri ve Özellikleri

Gardıropların günümüzde çok farklı türleri vardır ve bunların özellikleri, ciddi farklılıklar gösterir. Kapaklı olan yatak odası dolapları olduğu gibi sürgülü olan modeller de vardır. Modüler raf dizaynları, çekmeceleri, giysi asma bölümleri ve özel eşya saklama gözleri ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Dış tasarımı ise adeta size huzur verir ve yatak odanızı tamamlar. Gelin, şimdi yatak odası gardırop modellerini birlikte inceleyelim.

 

Yatak Odası Gardırop Modelleri

 

Kapaklı Gardırop Modelleri

Gardıroplar, uzun zamandır kullanılan mobilyalardır. Geçmişte kullanılan modeller incelendiğinde, bunların kapaklı oldukları görülür. Kapaklı gardırop modelleri, günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir. Bu modellerin her kapısının (kapağının) arkasında bir bölüm bulunur. Bu bölümlerde giysilerin ihtiyacı olan bölümler vardır. Birbirinden özel modelleri birlikte göz atalım.

 

 

Sürgülü Gardırop Modelleri

Geçmişte, kullanılan gardırop modellerinin tamamı kapaklıydı. Günümüzde ise insanların ihtiyaçlarını karşılamak için sürgü kapılı olan modelleri geliştirildi. Bu tür gardıroplarda, iki tane sürgülü büyük kapak vardır. Sürgülü kapaklar sağa veya sola itilerek gardırop açılır. Arkasındaki bölüm ise ihtiyaçların türü ve büyüklüğüne bağlı olarak farklı özelliktedir.

 

Bu ürünlerin en önemli avantajlarından birisi, açılmaları için herhangi bir alana ihtiyaç duymamalarıdır. Söz konusu durum ise size daha fazla yaşam alanı kalmasını sağlar. Günümüzde en fazla tercih edilen gardırop modelleri aşağıda yer almaktadır.

 

Geniş Odalar için Gardırop Modelleri

Eğer büyük bir yatak odasına sahipseniz ve çok fazla kıyafetiniz var ise mutlaka büyük bir gardırop tercih etmeniz gerekir. Eşyalarınızın deforme olmaması ve düzenli kalması için 6 kapılı gardırop modellerine yönelebilirsiniz.

Eğer sürgülü bir model olsun diyorsanız, uzunluğu üç metreden fazla olan modeller tam size göre.

 

Küçük Odalar için Gardırop Modelleri

Küçük bir yatak odanız var ise buna uygun bir modele yönelmeniz gerekecek. 3 kapılı yatak odası dolapları ya da 4 kapılı dolap modelleri, bu aşamada ihtiyacınızı karşılayacaktır. Dolapların içindeki düzeni ise ihtiyacınıza uygun olanlar arasında seçmelisiniz. Bu aşamada sürgülü küçük gardıroplar da işinizi görebilir.

Hem yatak dolabını açmak için ekstra bir alana ihtiyaç duymazsınız. İstediğiniz alanda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Koyu Tonlarda Yatak Odası Dolap Modelleri

Yatak odanızın duvarları koyu tonlarına mı sahip? Odada bulunan eşyalar da mı koyu renkli? O zaman gardırobunuzun da koyu olması, uyum açısından çok önemlidir. Koyunun asilliğini kullanarak, yatak odanızın asaletini arttırabilir ve burasının çok daha özel görünmesini sağlayabilirsiniz.

İşte, tercih edebileceğiniz muhteşem seçenekler.

Açık Tonlarda Yatak Odası Dolap Modelleri

Saflığın sembolü olan açık renkleri seviyorsanız, açık tonlarda gardırop modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Odada bulunan diğer mobilyalar ile kolaylıkla uyumu yakalayabilir ve odanızın daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yatak odası gardırop modelleri içinde özel bir yeri olan seçenekleri sizin için topladık.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İç Mimarım. Sizi internetteki yanlış dekorasyon önerilerinden kurtarmak, size farklı ve güzel tasarımlı dekorasyon fikirleri vermek için bu sitede yazıyorum. Sevgilerimle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.